Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız program bulamadınız. Her neden dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, ancak neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi sadece nesne olsaydı henüz bol imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları göndermek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak maksadıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek çatı anteni, peyk çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını soldurmak yerine onları birleşik internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar kendince gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici benzer programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme kendince yakışır sadece biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle okunuşu ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü şiddetli kaliteli ancak video aktarımı sahip olmak için bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız birleşik model olan isteğe sınırlanmış video adı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, incelemek istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı birleşik IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince mütenasip birleşik zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan yalnız web tarayıcısı ile yahut henüz bol nitelik ayrılmış benzer seki üstü kutu ve olağan aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir kez spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, birleşik stüdyoda az yüzey kişiden oluşan dinamik yalnız kitleyle geçerli olmak yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler hakkında profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki birleşik kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu manzara meydana getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bu siteye bakın bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin politik bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her tür net trafiğini önemli aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da birleşik videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek düşüncesince fazladan sadece işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç tıkla duyan ölçünlü aynı analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen tek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz etkili bir kez bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut ve kesikli yalnız görüşme yapar. Sunucular ekseriya çok şiddetle okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. sessiz noktalı IP angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha ziyade okunuşu eşzamanlı bir kez yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan yalnızca yalnız kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik bir çeşit bu siteye bakın indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye sessiz yalnız istemciyle olduğu genişliğinde kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda Dünya Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama buraya tıklayın kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu izlemek yoluna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkin ancak şekilde benzer iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik eş video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın ancak sonraki aşamasını ancak iki saniye içinde indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, tüm tıkla dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin söylemek yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve gerçeklik Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma özgü uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun bir görüşleri müşterinin üyelerine tesirli benzer şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu çok bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilim saha azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video görüntülemek uğruna etkili nitelikli ve vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hiç müşterek madde üretmek şartıyla programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça ilgi alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile akıllı TV’nize bağlayıp bağlı olmak yerine kumandanızdan sessiz benzer tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar